Fizyczny system zabezpieczeń sieci i portów jest niezbędny!

Bezpieczeństwo nie jest kosztowne – jest bezcenne.

diver

Współczesne sieci społecznościowe reprezentują niespotykanie zaawansowane środowisko komputerowe – sieci tego typu łączą ze sobą użytkowników na całym świecie, którzy na co dzień korzystają z komputerów, tabletów czy innych mobilnych gadżetów. Zawierają one w sobie ogromne ilości poufnych, prywatnych informacji i danych. To nie fikcja – prawdziwy świat coraz bardziej przypomina ten binarny, jak w filmach „Matrix” czy „Lucy”. Wysoko zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne mogą rozwiązać wiele bieżących problemów.

Chociaż najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania pozwalają nam wygodnie skorzystać z nieograniczonego dostępu do informacji, paradoksalnie możemy żyć w erze „czarnego łabędzia”, o której wspominał Dr. Taleb – gdzie jedno wydarzenie wykraczające poza to, co standardowo jest oczekiwane, może mieć ekstremalne skutki i być bardzo trudne do przewidzenia. Właśnie dlatego kwestie bezpieczeństwa stały się ważniejsze od wszystkich pozostałych zagadnień. Pomimo ogromnych wydatków poczynionych przez sektor publiczny i korporacje w celu ochrony informacji i bezpieczeństwa, niestety najróżniejsze procedury, regulacje czy zwykłe systemowe luki nie zapewniły im ani nie zagwarantowały całkowitej ochrony przed hakerskimi atakami. Dlatego większość firm zmieniło koncepcje ochrony z nieudanych prób całkowitego zablokowania ataku na kontrolę i zarządzanie bezpieczeństwem w sposób również fizyczny, który w większości firm czy instytucji publicznych jest całkowicie zaniedbany.

Od wielu lat całkowicie poświęciliśmy się stworzeniu produktów z zakresu bezpieczeństwa, które będą odpowiadały wysokim oczekiwaniom w kwestii wielopoziomowego zarządzania bezpieczeństwem danych oraz fizycznym zabezpieczeniom sieciowym. W efekcie prezentujemy Smart keeper® zabezpieczenie fizyczne, które minimalizuje ryzyko fizycznego ataku i znacznie zwiększa bezpieczeństwo przechowywania danych poprzez zabezpieczenie portów wejścia / wyjścia (porty I/O) maksymalizując bezpieczeństwo całego systemu oraz członków sieci.

Istotne aspekty z zakresu bezpieczeństwa i ochrony danych:

 • Podnosi poziom bezpieczeństwa (duża trudność w dostępie fizycznym, blokady wewnętrzne, kontrola wyjątków)
 • Przystępny, lekki, niezależny, realny oraz weryfikowalny.
 • System współpracuje z wieloma standardami i protokołami stosowanymi w sektorze IT.
 • Nieingerujący w tor przesyłu danych, przez co utrzymuje gwarancje producenta.
 • Wielopoziomowy system zabezpieczający jednocześnie oprogramowanie i fizyczny dostęp.
 • Wysoce wydajny: bezpieczeństwo programowe < bezpieczeństwo fizyczne < zmiana postrzegania bezpieczeństwa.
 • Przy użyciu wszystkich mechanizmów opóźniających, wykorzystujących różne metody pracy, Smart Keeper staje się kluczowy w działaniu i ochronie danych w każdym miejscu gdzie informacje mają być dobrze zabezpieczone.

Obecne środowisko zabezpieczeń jest:

 • Trudne do kontrolowania, duże ryzyko generowane przez sieci i najróżniejsze środowiska komputerowe.
 • Trudne do utrzymania bezpieczeństwa wielopoziomowego przy jednoczesnym sprawnym zarządzeniu pozostałymi zasobami.
 • Skrajnie drogie, generujące wysokie koszty.
 • Kłopotliwe w uzyskaniu zadowalającego i mierzalnego wskaźnika zwrotu inwestycji systemu ochrony.
 • Niedopracowane – nawet przy zachowaniu wszystkich starań z szyfrowaniem danych, wciąż możliwy jest atak i wykradnięcie poufnych danych.
 • Nieodporne na zarządzanie bezpieczeństwem przeciwko wewnętrznemu wyciekowi danych i hakowaniu z zewnątrz.
 • Nieprzygotowane w zakresie kontrolowania każdego ukrytego kanału i portu, który posiada każdy system.
 • W większości przypadków potrzebuje różnego rodzaju uaktualnień i ciągłych testów.
 • Skomplikowane i niedopasowywane do obecnych regulacji, zasad prywatności, protokołów bezpieczeństwa i ustaw o ochronie danych.

Lepsza ochrona z systemem Smart Keeper

 • Pierwszy w historii fizyczny system zabezpieczeń, który został certyfikowany i opatentowany.
 • Kluczowe dla fizycznej ochrony jest, aby kontrolować porty wejścia / wyjścia i sprawować niezbędny nadzór nad systemem operacyjnym – tym zajmuje się Smart Keeper.
 • Brak dodatkowego zasilania czy konieczności montażu dodatkowych zabezpieczeń.
 • Zgodność ze wszystkimi programami instalowanymi w zakresie bezpieczeństwa.
 • Różnorodne ustawienia kontrole możliwe dla używanych i nieużywanych portów oraz użytkowników wewnętrznych i gości.
 • Nie jest to imitacja blokady mająca odstraszać, ale prawdziwe zabezpieczenie blokujące nieautoryzowane próby wykradnięcia poufnych danych lub instalacji niepożądanego oprogramowania.
 • Zasada działania systemu jest chroniona prawami autorskimi i opatentowanymi rozwiązaniami.
 • System pozwala na zarządzanie numerami seryjnymi kluczy specjalnych, umożliwiając ich śledzenie i dezaktywowanie.
 • System niewprowadzony do sprzedaży detalicznej.
 • Niezliczona ilość kombinacji zastosowanych w kluczach specjalnych.

Smart Keeper to

 • SSO – Single Sign On – jeden punkt dostępu kontrolowany tylko przez jeden klucz.
 • Bogata oferta zabezpieczeń i szybkie wsparcie klienta.
 • Stałe rozwijanie nowych produktów i aktualizacje już istniejących.
 • Doskonały mechanizm opóźniania nieautoryzowanych instalacji i prób wykradnięcia poufnych danych.
 • Jedno zabezpieczenie do szybkiej i prostej kontroli przed wyciekami informacji i naruszeniami prywatności.
 • Doskonałe do zastosowania w sektorze IT bez względu na ustawienia kontroli portów i sesji gości.
 • Ogromne korzyści dla środowiska w zakresie bezpieczeństwa w porównaniu do kosztów implementacji i utrzymania systemu.
 • System całkowicie niezależny, wymaga minimalnie mało wysiłku i czasu do utrzymania w idealnym stanie.
 • Certyfikowany i potwierdzony wieloma referencjami.

Dlaczego Smart Keeper?

System Smartkeeper, który posiada niezliczoną ilość kombinacji kluczy dostępowych nie jest przeznaczony do sprzedaży publicznej. Każdy klucz blokujący ma własny identyfikowalny numer seryjny, który zmniejsza ryzyko związane z zarządzaniem. Z SSO (Single Sign On) wszystkie porty wejściowe i wyjściowe mogą być zarządzane za pomocą 1 lub 2 kluczy.

Produkty Smart Keeper to niezależne urządzenia zabezpieczające, które można w dowolnym momencie zainstalować i stosować jako kolejną warstwę zabezpieczeń typu mechanizm opóźnienia nieautoryzowanego dostępu. Ponieważ działa na płaszczyźnie fizycznej, jest całkowicie niezależny i zaoszczędza koszty ogólne i koszty utrzymania, takie jak aktualizowanie i monitorowanie. Oczywistym faktem jest, że użycie zabezpieczenia fizycznego i programowego w jednym czasie maksymalizuje zabezpieczenie danego systemu. Dlatego firmy globalne, które wdrażają rozwiązania bezpieczeństwa programowego, wprowadzają również produkty Smart Keeper.

Nasz klucz dostępowy posiada niezliczoną liczbę możliwych kombinacji i nie jest przeznaczony do sprzedaży publicznej. Każdy klucz ma własny identyfikowalny numer seryjny, który zmniejsza ryzyko związane z zarządzaniem. Z technologią  SSO (Single Sign On) wszystkie porty wejściowe i wyjściowe mogą być zarządzane za pomocą 1 lub 2 klawiszy.

Dzięki produktom Smart Keeper wraz technologią SSO nie musisz ponosić dodatkowych kosztów na instalację rozwiązań, sprzętu i urządzeń dla każdego portu z osobna. Można bez problemowo kontrolować działania użytkowników zewnętrznych, w urządzeniach wyposażonych w porty USB, sieci, E-SATA, a także zamki PC.

Nasze produkty posiadają liczne patenty i certyfikat ISO9001. Ponieważ wszystkie przeszły test izolacji i wiele innych testów, są one bezpiecznym rozwiązaniem do ochrony systemu.

W roku 2010 SmartKeeper rozpoczął współpracę z:  Rządem Singapuru, licznymi koreańskimi instytucjami oraz tamtejszym Rządem, agencjami Państwowymi i wieloma firmami światowej klasy – można nas znaleźć w 400 miejscach a liczba zadowolonych klientów wciąż rośnie.

SmartKeeper to proste rozwiązanie dlatego też jest optymalne kosztowo i opłacalne. Jako pierwsze fizyczne urządzenia zabezpieczające, do sterowania i zarządzania systemami jest zgodne z ISMS, oraz aktami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz polityki prywatności.

Porównanie

ProduktSmart KeeperInne rozwiązanie zabezpieczenia fizycznegoZabezpieczenia typu Media Control Software
CharakterystykaPełna linia produktów zabezpieczających z możliwością dostępu za pomocą jednego klucza.Blokada portów USB oraz RJ 45Wiele dostępnych rozwiązań zabezpieczających
Patenty / Certyfikaty6 patentów w Korei, 6 patentów oczekujących w Korei, 7 patentów oczekujących w Europie, wiele testów oraz certyfikatów.Brak dostępnych informacjiRóżne dla każdego rozwiązania (certyfikat CC)
Koszty wdrążenia20 Procent kosztów oprogramowaniaDwukrotnie większe niż w Smart KeeperBardzo wysokie koszty
Koszty utrzymaniaBrak kosztów utrzymania lub modernizacjibrakKoszty ogólne, dodatki i aktualizacje
EfektWizualne ostrzeżenie odstraszające, Pierwsza warstwa zabezpieczeń z wielu warstw zabezpieczającychOstrzeżenie wizualne, odpowiednie dla użytku detalicznegoTrudno uzyskać zwrot z inwestycji,
ZaletyPełna lista portów I / O (wyjścia i wejścia) systemu oraz blokada PC / laptop, blokada mobilna SSO (Single Sign On) - kontroluje wiele portów jednym kluczem. Nie dostępna dla sprzedaży detalicznej. Wiele pozytywnych referencji (1000+)Łatwe do usunięcia, łatwe w obsłudze i dostępne dla sektora publicznego lub przedsiębiorstw.
Tylko 4-5 wzorów zabezpieczeń , Brak pełnej linii produktów.
Bezpieczeństwo logiki strukturalnej, ryzyko hakerskie, wiele konkurencyjnych rozwiązań, trudne do zastosowania.
DodatkiBrak naruszenia międzynarodowego patentu 2015, 2016 nagroda PatentowaBrak kluczy dostępowych - jedynie uniwersalne wzory zabezpieczeń.